Dzisiaj jest: niedziela, 18 sierpnia 2019 r.
jtemplate.ru - free extensions for joomla

OGŁOSZENIE

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych i Promocji Zawodowej w Rychlikach (Victoria Rychliki) informuje że w dniu 21.06.2019 (piątek) o godzinie 18:00, drugi termin godzina 18:30 w Sali sołectwa Rychliki odbędzie się walne sprawozdawcze zebranie członków Stowarzyszenia.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy

Zarząd Stowarzyszenia

Remis z Zatoką II

W sobotę 8 czerwca na boisku w Rychlikach nasza drużyna grała o punkty z Zatoką II Braniewo. Był to ostatni mecz sezonu 2018/19 przed własną publicznością. Mecz lepiej zaczęli nasi zawodnicy. Już po 20 minutach gry nasza drużyna prowadziła 2:0 po bramkach Dawida Drapały i Marcina Gierczaka. Niestety jeszcze przed przerwą goście doprowadzili do remisu. W drugiej połowie na prowadzenie wyprowadził nas Kacper Jaroszewski strzelając bramkę w 70 minucie meczu.

W sobotę 1 czerwca nasza drużyna udała się do Fromborka, gdzie w walce o ligowe punkty zmierzyła się z drużyną KS Zalew Frombork. Niestety kolejny już raz kadra zespołu liczyła zaledwie 11 zawodników. Mimo to nasza drużyna odniosła zwycięstwo. Po bramkach Dawida Drapały i trzech trafieniach Marcina Gierczaka nasz drużyna pokonuje gospodarzy spotkania 4:2.

W sobotę na boisku w Rychlikach rozegrane zostało spotkanie 19 kolejki A Klasy. Nasza drużyna o punkty rywalizowała z drużyną GLKS Pomowiec Gronowo Elbląskie. Nasza kadra na to spotkanie liczyła zaledwie 12 zawodników. Jakby tego było mało w 35 minucie meczu kontuzji doznał Daniel Musiński i już na tym etapie gry musiało dojść do zmiany. Pierwsza połowa meczu kończy się prowadzeniem gości 1:0. W drugiej połowie nasi zawodnicy ambitnie walczyli o zmianę wyniku. Niestety to drużyna gości podwyższa prowadzenie. Chwilę po zdobyciu drugiej bramki przez drużynę Pomowca akcję naszego zespołu celnym strzałem finalizuje Damian Drapała, zmniejszamy straty.

W 18 kolejce spotkań nasi zawodnicy wybrali się do Jonkowa, gdzie rozegrali mecz z GLKS Jonkowo. Niestety na mecz z dużo wyżej notowanym rywalem pojechała kadra licząca tylko 11 zawodników. Mimo ambitnej walki naszych zawodników drużyna gospodarzy wygrywa mecz 5:2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Adrian Szatkowski i Dawid Drapała.
Skład: Marcin Gierczak  – Adrian Szatkowski, Kacper Jaroszewski, Szymon Lasota, Mateusz Szatkowski, Piotr Pontus, Bartłomiej Gierczak, Damian Drapała, Rafał Koch, Kacper Markiewicz, Dawid Drapała.

W niedzielę nasi zawodnicy rozegrali mecz 17 kolejki A Klasy. Do Rychlik przyjechała zajmująca 8 miejsce w tabeli drużyna KS Jastrząb Ględy. Kadra naszego zespołu liczyła 14 zawodników. W meczu pierwsi na prowadzenie wyszli goście za sprawą rzutu karnego podyktowanego za faul w 17 minucie gry. Na wyrównanie naszej drużyny musieliśmy czekać do drugiej połowy. Rzut karny podyktowany za faul na naszym zawodniku wykorzystał Marcin Gierczak. Więcej bramek w tym meczu nie oglądaliśmy i trzeci z rzędu remis naszego zespołu stał się faktem.

Kolejny mecz ligowy nasi zawodnicy rozegrali w Tolkmicku. W meczu z wyżej notowanym zespołem KS Barkas Tolkmicko kadra naszego zespołu liczyła tylko 13 zawodników. Na domiar złego pod koniec pierwszej połowy spotkania kontuzji doznał nasz bramkarz Mateusz Szatkowski. Od początku drugiej połowy w jego miejsce musiał wyjść grający trener Marcin Gierczak. Mimo to zaangażowanie i wola walki naszych zawodników pozwoliły na zdobycie punktu. Mecz w którym nie brakowało walki zakończył się bezbramkowym remisem.

W rozegranym w sobotę meczu naszej drużyny z Czarnymi Małdyty żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i podziałem punktów. Dla obu drużyn był to mecz o „6 punktów” jeśli chodzi o walkę o utrzymanie w A-Klasie. Końcowy wynik na pewno nie satysfakcjonuje w pełni żadnej ze stron.

W trzecim meczu ligowym rozegranym wiosną nasza drużyna rywalizowała z Piastem Wilczęta. Mecz rozegrany w Wielką Sobotę rozpoczął się od kilku dobrych akcji naszej drużyny, które niestety nie zakończyły się zdobyciem bramki. Jak to często bywa niewykorzystane sytuacje mszczą się, tak było i tym razem. W 17 minucie meczu bramkę zdobywa drużyna gości. Nasi zawodnicy dążą do zmiany rezultatu mimo to pierwsza część spotkania kończy się prowadzeniem przyjezdnych 1:0.

Za nami drugi mecz rundy wiosennej A-Klasy. Nasza drużyna w sobotę wybrała się do Młynar gdzie o punkty zagraliśmy z Syreną. Na boisko od pierwszej minuty wybiegła ta sama  jedenastka, która rozpoczęła mecz z  UKS Orzeł Ulnowo. Gospodarze bramkę dającą  zwycięstwo zdobyli w 24 minucie meczu.

W meczu 12 kolejki rozgrywek o mistrzostwo A Klasy grupy 2 nasza drużyna pokonała na swoim boisku UKS Orzeł Ulnowo. Do przerwy nasi zawodnicy prowadzili 2:1 po  bramkach Damiana Drapały. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Rafał Koch.
Victoria Rychliki 3:1 UKS Orzeł Ulnowo.

W sobotę rozgrywki ligowe wznawiają drużyny występujące w drugiej grupie A-Klasy. Do rundy rewanżowej przystępujemy zajmując ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 5 punktów. Na dorobek punktowy składa się wygrana z LKS Orzeł Ulnowo i remisy z drużynami KS Syrena Młynary i GLKS Jonkowo. Bilans bramkowy po rundzie jesiennej 11:25.

Jak co roku każdy sympatyk klubu sportowego Victoria Rychliki, będącego częścią Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych i Promocji Zawodowej może przekazać 1% z podatku dochodowego na dalszy rozwój klubu. Wystarczy, że w swoim zeznaniu podatkowym (PIT-28, 36, 37, 38 lub 39) wpiszesz numer KRS 0000019245.

Podziękowania

Zarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych i Promocji Zawodowej oraz zawodnicy Victorii Rychliki dziękują wszystkim osobom, które przekazały na rzecz Stowarzyszenia 1% Podatku dochodowego za rok 2017. Dzięki Państwa zaangażowaniu otrzymaliśmy z Urzędu Skarbowego na działalność Victorii kwotę 341,30 zł.